Uzun zamandır izlediğim en güzel filmlerden desem hak verirsiniz herhalde. Gerçek bir hayattan alınmış olması başlı başına izlenmesi için bir neden. Başrolleri Viggo Mortensen ve Mahershala Ali’nin oynadığı bu filmde, ırkçılık ve dostluk gibi birbirinden farklı iki farklı kelimenin bütünlük oluşturduğuna tanık olacaksınız.


1960’lar. Konu ırkçılık olunca film tabi ki Amerika’da geçiyor. Başrol oyuncumuz Viggo Mortensen kurnaz mı kurnaz, laf ebesi bir İtalyan olan Tony Lip adında bir şoförü canlandırıyor. Yardımcı roldeki Mahershala Ali ise piyano çalma konusundaki yeteneğini konuşturan Dr. Shirley adında bir piyanisti oynuyor.

Bu iki karakterin hayatı Dr. Shirley’in Güney’de gerçekleştireceği turne öncesi, 8 haftalığına şoför aramaya başlamasıyla kesişiyor. O sıralarda maddi yönden güçlük yaşayan ve iş arayan Tony Lip görüşmelere gidiyor, işi kapıyor ve macera böyle başlıyor.

Yeri geliyor üzülüyor, yeri geliyor kahkaha atıyorsunuz. Yaşatmak istedikleri tüm duyguları nokta atışıyla seyirciyle buluşturuyorlar. Şiddetle tavsiyedir 😉

-SPOİLER-

Filmde en çok hoşuma giden söz:

So if I am not black enough, if I am not white enough and if I am not man enough, so tell me Tony, who am I?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir